feb 20, 2025

Posted by in Groenoord Magazine | Reacties uitgeschakeld voor Maak van De Boshoek geen Bouwhoek!

Maak van De Boshoek geen Bouwhoek!

Sinds december 2024 hangt er een donkere wolk boven natuurcentrum De Boshoek in Schiedam-Noord. Het bestuur van De Boshoek kreeg een schrijven met de mededeling dat de gemeente voornemens was om op de locatie van De Boshoek een nieuwe school te bouwen. En dat met ons veertigjarig bestaan in oktober 2025 in zicht.

Zowel bij het bestuur van De Boshoek als bij hoofdgebruiker Natuurlijk Waterweg-Noord en de vele andere gebruikers was de schrik groot. In eerste instantie had men het in de ontvangen brief over 1 december 2025, wat voor natuurcentrum De Boshoek het einde zou betekenen. Gelukkig heeft het bestuur de toezegging gekregen dat deze datum voorlopig niet meer van toepassing is. Er gaat eerst gekeken worden of deze locatie wel aan de wensen van de te bouwen school voldoet.

De Boshoek is een uniek educatief natuurcentrum, dat zijn gelijke in Zuid-Holland niet kent, onder meer door de prachtige diorama’s en vitrines. Nog bijzonderder om te vermelden is dat het geheel door vrijwilligers beheerd en opgebouwd is. Buiten het Groene Café, dat iedere eerste zaterdag in de maand met een ander thema georganiseerd wordt en voor eenieder gratis toegankelijk is, maken veel organisaties gebruik van De Boshoek. De samenwerking met Stichting Code Groen/NME en natuurcentrum De Boshoek houdt in dat er in de wintermaanden veel scholieren naar het centrum komen, wanneer het thema vogels aan de orde is. Het is te veel om alle organisaties te vermelden die van De Boshoek gebruik maken.
Ook de Groene winkel, waar o.a. nestkasten, die bij de dagbesteding van Ipse de Bruggen gemaakt worden, en regionale honing verkocht worden, kan op steeds meer bezoekers rekenen.

Natuurcentrum De Boshoek maakt onderdeel uit van de Groene Driehoek, samen met het NME en boerderij de Groene Raat. Wat ook opgaat voor de Schiedamse Poort met Midden-Delfland, genaamd de Kethelpoort en de Groene corridor.

We hebben het als positief ervaren dat deze aankondiging heel veel losmaakt bij de omwonende bewoners en ver daarbuiten. Op petities.nl kunnen mensen hun ongenoegen kenbaar maken door een handtekening te plaatsen en daarmee voor behoud van De Boshoek te gaan. Bij dit schrijven was de petitie inmiddels met 3800 handtekeningen ondertekend.

Op verzoek van De Boshoek hebben de fractievoorzitters een bezoek aan het centrum gebracht. Aan het einde van de bijeenkomst hadden wij het gevoel dat ook zij niet blij waren met de gang van zaken.

De fractievoorzitters hebben nog de nodige vragen, vooral waarom men op de locatie van natuurcentrum De Boshoek is uitgekomen. Velen realiseren zich gelukkig dat De Boshoek (en de heemtuin) met haar veertigjarige bestaan uniek is en haar gelijke in de hele omgeving niet kent. Kortom, weg betekent voor altijd weg!! Gaat dit alles u aan het hart, teken dan op petities.nl. Tik bij ‘zoeken’ De Boshoek in of kom op onze openingstijden de petitie tekenen. Ook op de website van De Boshoek kan men tekenen: www.natuurcentrumdeboshoek.nl.

Openingstijden: dinsdag vanaf 10.00 tot 12.00 en zaterdag vanaf 10.00 tot 14.00 uur.

468 ad

Comments are closed.